Jak nie utracić libido?

libidoNiestety, w koło krąży wiele mitów dotyczących utraty libido. Ważne jest więc aby wszystkie kobiety poznały prawdę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat mitów otaczających utratę libido spowodowaną menopauzą i poznaj rzeczywiste fakty na jej temat. Vigrax jest świetny dla osób które mają problemy. Podczas gdy prawdą jest, że utrata libido w trakcie i po menopauzie nie jest niczym niezwykłym –  nie jest to z góry przesądzone. Kobiety mogą podjąć różne kroki w celu zapobiegania lub zmniejszenia utraty popędu seksualnego podczas przechodzenia przez menopauze. Wzbogacona dieta i regularne ćwiczenia są bardzo dobrym pierwszym krokiem, ponieważ zwiększają popęd, podwyższają energię a także przyczyniają się do zrównoważenia produkcji hormonów – czyli tego co jest przyczyną większości objawów menopauzy; w tym utraty libido.

Nie ma sposobu żeby to obejść: ukrywanie utraty libido przed partnerem jest niemożliwe. Kiedy nie ma nastroju, to nie ma nastroju. Jeżeli zmagasz się z tym właśnie objawem w okresie menopauzy, musisz przeprowadzić ze swoim partnerem szczerą rozmowę na temat zmian zachodzących w twoim organizmie. Być może znajdziesz w nim dobrego słuchacza i razem wymyślicie jak sobie z tym poradzić.

Jakie są powody cierpienia?

Istnieje wiele powodów przez które kobiety cierpią z powodu utraty libido w okresie menopauzy. Poza wahaniami poziomu hormonów takich jak estrogen, progesteron czy testosteron występują jeszcze także uderzenia gorąca, zmęczenie i nocne poty z którymi musisz sobie poradzić.  Czynniki emocjonalne również mogą prowadzić do obniżonego popędu seksualnego. Relacje z partnerem, rodziną lub kolegami z pracy mogą sprawiać, że będziesz bardziej zestresowana, co zwiększa ryzyko wystąpienia obniżonego libido. Zmiany fizyczne zachodzące w ciele, które są związane z menopauzą mogą sprawić, że kobiety będą czuć się mniej pewne siebie, podwyższając ich obawy i poziom zestresowania.

Oto nasza sugestia:  Żadna poważna porada terapeutyczna nie może zacząć się słowami po prostu. Co byśmy sobie myśleli o terapeutach, który mówiliby alkoholikom, że powinni „Po prostu przestać pić!” a ludziom otyłym, że powinni „Po prostu przestać jeść tak dużo!”? Psychopaci powinini  „Po prostu rozwinąć w sobie trochę współczucia”, prawda? Z całą pewnością to zadziała.

Problemem z udzielaniem porad zaczynających się od słów po prostu jest to, że prawie zawsze okazuje się to być kompletna bzdura ukryta za pozornie zdrowym rozsądkiem. Wstawienie na początku słów po prostu sugeruje, że marnowaliśmy czas mówiąc o naszym problemie, badając jego przyczyny  i dociekając jego zawiłości. Przejdźmy do konkretów. Zapomnij o całym tym bełkocie i po prostu to zrób. Moc takiego podejścia do sprawy staje się oczywista, gdy przypomnimy sobie, że problem narkotykowy w Ameryce skończył się, gdy Nancy Reagan powiedziała nam Po prostu powiedzcie narkotykom „nie”. Rany, dlaczego nikt nie pomyślał o  tym wcześniej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *