Sprawdzanie produktów przy odchudzaniu

odchudzanie dziewczynaJeżeli jesteś na diecie od jakiegoś czasu, kuszące jest zaprzestanie liczenia kalorii i mierzania wielkości porcji. Znasz się już na tym trochę, rozumiesz jakie porcje powinno się przygotowywać. Jeżeli jednak przydarzy Ci się zastój, to może być dobry moment aby zacząć ponownie oceniać wielkość porcji, zacząć mierzyć i liczyć. Wystarczy zaledwie kilka dodatkowych kalorii na dzień by opóźnić twoją utratę wagi. Skończysz więc zachowując swoją dotychczasową wagę zamiast pozbywać się dodatkowych kilogramów.

Co zrobić kiedy nie chce się ćwiczyć na siłowni?

Jeżeli zauważysz, że zaczynasz omijać ćwiczenia, masz problemy z zaciągnięciem się do siłowni lub zwyczajnie nie ćwiczysz tak dużo jak potrzebujesz, dobrym pomysłem może być zmiana rodzaju ćwiczeń fizycznych. Jeżeli wcześniej biegałeś, zastanów się nad pływaniem lub wspinaczką. Regularne ćwiczenia krążeniowe są kluczem do utraty wagi, więc wybierz ćwiczenia które lubisz i które chcesz robić zamiast takich, które nie sprawiają Ci przyjemności. To znacznie ułatwi uczynienie ćwiczeń swoją codzienną rutyną.

Sprawdzaj etykiety

Poświęć trochę czasu na dokładnie sprawdzenie etykiet produktów, nawet jeśli dobrze znasz te posiłki. Fabryki zmieniają rozmiar opakowań od czasu do czasu, co zmieni zawartość kalorii, tłuszczu i wielu innych składników. Jeżeli przydarzył Ci się zastój, to może być czas aby ocenić jedzenie które spożywasz i znowu zacząć czytać etykiety. Możesz być zaskoczony dowiadując się, że zmieniły się rozmiary lub jedzenie ma więcej tłuszczu, kalorii lub cukru niż byłeś pewny że zawiera. Dokładnie liczenie kalorii to ważna część odchudzania a czytanie etykiet ma w tym spory udział.

Przestoje wagi są prawie zawsze tylko chwilowe, więc nie stresuj się tym za bardzo. Zamiast tego, skup się zdrowym zmianach trybu życiu takich jak jedzenie dobrych produktów i regularne ćwiczenia krążeniowe. To tylko kwestia czasu zanim twoja waga zacznie spadać a ty znajdziesz się znów na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *